Złodzieje telefonów w NYC robią sobie selfie, zostają aresztowani

Więc wiesz, wsiadając do metra po udanym kradzieży telefonu, ale najpierw, pozwól mi zrobić sobie selfie!

To mogły być myśli biegnące przez głowy dwóch nowojorskich nastolatków, którzy rzekomo ukradli telefon 14-letniego chłopca i przystąpili do robienia sobie na nim selfie … i wysłali je do matki chłopca.

Jakie zarzuty grożą tym dwóm za ich #theftselfie?

Drobna kradzież i posiadanie skradzionego mienia

Dwaj winowajcy, którzy w zasadzie sami się zgłosili ze swoim #getawayselfie, Khayyam Alexander, 16, i Fehti Nekrouf, 18, są oskarżeni o drobne kradzieże i posiadanie skradzionej własności, donosi The Huffington Post.

Wiele stanów, w tym Nowy Jork, lubi dzielić przestępstwa kradzieży na podstawie wartości tego, co zostało skradzione. Drobna kradzież (często nazywana drobną kradzieżą w innych stanach) występuje zgodnie z prawem nowojorskim, gdy osoba kradnie mienie, które jest wyceniane na 1000 dolarów lub mniej.

Raporty były pobieżne na temat rodzaju telefonu, który został skradziony ofierze, ale jest prawdopodobne, że jego wartość była mniejsza niż $1,000. Zarówno petit larceny i karnego posiadania skradzionej własności są uważane za wykroczenia klasy A, co oznacza, Alexander i Nekrouf może być rzeczywiste czas więzienia dla ich kradzieży-ten-selfie wyczyn.

Nowy Jork jest również znany z tego, że nawet 16-latkowie są sądzeni jak dorośli, więc Alexander prawdopodobnie nie będzie miał zbyt łatwo.

Wykorzystanie selfies jako dowodu

To nie pierwszy raz, kiedy selfie zrobione przez podejrzanego doprowadziło do jego niemal natychmiastowego aresztowania. 19-letni przestępca z Florydy zamieścił na Instagramie kilka selfie, w tym te pozujące z bronią, co sprowadziło na niego federalne organy ścigania jak tonę cegieł. Te zdjęcia mogą być teraz prawidłowo oznaczone #142feloninposiadanie ładunków.

Co wielu przestępców może nie zdawać sobie sprawy, że selfies często zawierają metadane (data, godzina, a nawet lokalizacja GPS), które znacznie ułatwiają namierzenie selfie-takera. Policja może również przyjąć podejście low-tech do namierzania podejrzanych o przestępstwa, którzy publikują swoje zdjęcia – przeciekać je do mediów.

Jak podaje Metro New York, nowojorska policja opublikowała obciążające selfie w piątek, co skłoniło Alexandra do oddania się w sobotę w ręce policji. Policja aresztowała Nekroufa w niedzielę.

Szkoda, że nie pozwalają na #selfies podczas pobytu w areszcie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *