Los Angeles zatwierdza przepisy dla punktów sprzedaży marihuany

Kalifornijskie prawo dotyczące rekreacyjnej trawki wchodzi w życie w styczniu, a największa metropolia stanu chce być na to gotowa. W poniedziałek, rada miasta Los Angeles zatwierdziła nowe zasady i przepisy dotyczące przemysłu marihuany dla hodowców, producentów i sprzedawców marihuany, w tym wymagania licencyjne, godziny pracy, prowadzenie dokumentacji i środki bezpieczeństwa.

I jak w przypadku każdego nowego przemysłu lub nowych przepisów, pojawią się pewne bóle wzrostowe. Oto jak może wyglądać zalegalizowany przemysł trawki w Los Angeles.

Mapy marihuany

L.A. niedawno ujawniło serię map szczegółowo opisujących, gdzie dokładnie mogą istnieć sklepy z marihuaną, biorąc pod uwagę proponowane przez miasto zasady strefy buforowej, które nakazują, aby dyspensaria znajdowały się w odległości 800 stóp od szkół, parków, bibliotek, kościołów i innych dyspensariów. Jak zauważył LA Weekly, 800 stóp jest dłuższe niż przeciętny blok miejski, więc bufor sprawi, że miejsce na dyspensę będzie rzadkością w granicach miasta.

Odległość ta przekracza wymagany przez stan bufor 600 stóp, a zwolennicy cannabizu nie są zbyt zadowoleni. Ruben Honig, dyrektor wykonawczy Cannabis Task Force w Los Angeles, powiedział LA Weekly, że bufor jest „złym pomysłem”, który „wzmocni nielegalny rynek i sprawi, że będzie o wiele trudniej dla mniej uprzywilejowanych społeczności uczestniczyć w tym przemyśle”.

Przepisy licencyjne

Istnieją również obawy dotyczące przepisów, które będą wymagały od obecnych dyspensariuszy (sprzedających medyczną marihuanę) zamknięcia się pierwszego stycznia i czekania na przyznanie licencji detalicznej, czekanie, które może być stałe. Chociaż mówi się o wyjątkach dla tych dyspensariów, operatorzy obawiają się, że zamknięcie zmusi ich do opuszczenia Los Angeles lub zamknięcia na stałe.

Puffing w miejscach publicznych

Istniejące ograniczenia dotyczące palenia w miejscach publicznych są jednymi z najsurowszych w kraju. Istnieją już ograniczenia dotyczące palenia w miejscach publicznych, palenia w barach i restauracjach oraz palenia w hotelach, a właściciele lokali mogą nawet zabronić lokatorom palenia w wynajmowanych mieszkaniach. Udowodnienie, że przepisy antynarkotykowe nie są jedyną przeszkodą w uruchomieniu sklepu z trawką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *