Jaka pomoc w przypadku katastrofy jest dostępna dla małych firm?

Kiedy dochodzi do katastrofy, małe firmy są ciężko doświadczane, a rząd federalny zdaje sobie z tego sprawę. Na posiedzeniu komisji senackiej w tym tygodniu, przedstawiciel Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego podkreślił znaczenie skupienia się na odbudowie małych firm w celu zwiększenia zatrudnienia w odbudowujących się społecznościach.

Senacki Komitet ds. Małego Biznesu i Przedsiębiorczości dyskutował również nad wdrożeniem ustawy uchwalonej w listopadzie, aby szczególnie pomóc właścicielom firm, którzy muszą odbudować, donosi USA Today. Recovery Improvements for Small Entities after Disaster Act, powszechnie nazywany RISE, został zaprojektowany z myślą o Tobie. Przyjrzyjmy się, co ona oferuje.

Kapitał na RISE

Po katastrofie, małym firmom szczególnie trudno jest szybko uzyskać dostęp do kapitału, który pozwoli im na odbudowę i wzniesienie się ponad przeciętność. RISE został stworzony, aby rozwiązać ten problem, na przykład gdy właściciele firm nie mogą szybko uzyskać pieniędzy od Small Business Administration (SBA).

Ustawa RISE zapewnia długoterminowe pożyczki dla małych firm, które nie otrzymują potrzebnych funduszy z SBA, a także zawiera wymagania dla agencji federalnych dotyczące zatrudniania lokalnych wykonawców do pracy przy usuwaniu skutków katastrof. Pozwala również małym firmom ubiegać się o możliwość korzystania z niektórych nieruchomości rządowych.

Urzędnicy federalni nadal publikują zasady dla ustawy RISE, która przeszła pod koniec ubiegłego roku. Na spotkaniu powiedzieli, że pracują nad zautomatyzowaniem i usprawnieniem procesu składania wniosków kredytowych w ramach nowej ustawy, a także nad podniesieniem limitów kwoty kapitału pożyczanego na niezabezpieczone pożyczki.

Fundusze z RISE zostały wykorzystane do pomocy właścicielom firm, którzy wciąż dochodzą do siebie po przejściu huraganu Sandy w 2012 roku. W marcu prezydent Obama ogłosił obszary klęski żywiołowej w stanach Lousiana i Mississippi, aby umożliwić tym miejscowościom otrzymanie nadzwyczajnych funduszy federalnych na odbudowę.

Zainteresowany pomocą?

Ustawa RISE została przygotowana przez republikańskiego senatora Davida Vittera z Luizjany, który wyjaśnił jej impet. „Małe firmy, w szczególności, są często jednymi z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku katastrofy i doświadczają długotrwałych skutków,” powiedział Vitter. „Małe firmy potrzebują dodatkowej pomocy, aby jak najszybciej stanąć na nogi, a my musimy się upewnić, że otrzymają potrzebną im pomoc”.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ubiegać się o pożyczkę z Small Business Administration, poprzez RISE Act, lub za pośrednictwem jakiegokolwiek innego podmiotu, uzyskaj pomoc od prawnika. Prawnik może doradzić Ci w sprawie opcji finansowania, niezależnie od tego, czy jesteś w sytuacji katastrofy, czy po prostu próbujesz jej uniknąć.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *