Czy za szkic penisa mieszkaniec Wyo. Wyo straci zasiłek dla bezrobotnych?

Szkic penisa mężczyzny z Wyoming mógł kosztować go utratę zasiłku dla bezrobotnych, przy czym jego dawny pracodawca twierdzi, że Picasso prącia nie jest mu nic winien.

David A. Dell został zwolniony przez Teton Motors w maju 2013 roku za rzekome wręczenie wizytówki z „rysunkiem penisa na odwrocie” klientce pod koniec 2012 roku, donosi Jackson Hole News & Guide.

Czy Dellowi można odmówić wypłaty zasiłku dla bezrobotnych z powodu bazgrołów?

Zwolniony za podzielenie się 'szkicową’ wizytówką

Teton Motors twierdzi, że Dell został zwolniony za złe zachowanie, wynikające z rzekomego incydentu z wizytówką w kształcie penisa. Pracodawca twierdzi, że urażony klient odmówił współpracy z Dellem sześć miesięcy po incydencie, powołując się na wizytówkę z genitaliami, donosi News & Guide.

Jak na bystrego byłego pracownika przystało, po tym jak Dell został zwolniony i odmówiono mu zasiłku dla bezrobotnych, odwołał się od decyzji i wygrał. Teton Motors bezskutecznie odwołał się od decyzji do Wyoming Unemployment Insurance Commission, a teraz kieruje sprawę do sądu stanowego.

Dell obecnie otrzymuje zasiłek dla bezrobotnych, ale ta nowa apelacja może to zmienić. Żadna ze stron nie kwestionuje, że naszkicowany fallus pojawił się na wizytówce rozdawanej przez Della. Spór dotyczy tego, czy Dell był nieświadomy tego, że na wizytówce widniał szkic przed jej wręczeniem.

Czy firma Dell dokonała czynu?

Zablokowanie świadczeń dla bezrobotnych dla pracownika z powodu niewłaściwego postępowania zazwyczaj opiera się na twierdzeniu, że niewłaściwe postępowanie było celowe lub powtarzalne. Zatem zwolnienie za umyślne zniszczenie mienia biurowego, a nawet umyślne robienie serii biurowych psikusów, byłoby prawdopodobnie solidną podstawą do odmowy przyznania zasiłku dla bezrobotnych.

Ponieważ był to jednorazowy incydent, duża część sprawy Teton Motor opiera się na założeniu, że Dell zamierzał wręczyć klientce kartę z obraźliwym szkicem na odwrocie. Wypadek lub wybryk innego pracownika może nie przekonać sądu do odcięcia Della od czeków dla bezrobotnych.

W wielu stanach ciężar dowodu spoczywa na pracodawcy, który musi udowodnić, że pojedynczy incydent – jak ten szkic penisa – stanowił wykroczenie. Ze swojej strony Dell utrzymuje, że to inny pracownik, który był znany z robienia psikusów z wizytówkami Della, był odpowiedzialny za ten incydent, donosi News & Guide.

Rysowanie knotów na czymkolwiek jest nie do przyjęcia w większości branż, ale przy tak niejasnych szczegółach, mało prawdopodobne jest, by Dellowi skrócono czek na bezrobocie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *