Crowdfunding i podatki: Porady i wskazówki prawne

Rozpoczęcie przedsięwzięcia biznesowego lub stworzenie produktu poprzez projekt crowdfundingowy może być ekscytujące. Widok zwolenników lub wspierających, którzy wpłacają pieniądze na Twój projekt, może podnosić na duchu. Nie zapomnij tylko o Urzędzie Skarbowym.

Wiele osób, które otrzymały dofinansowanie, często zastanawia się, czy pieniądze otrzymane z crowdfundingu podlegają opodatkowaniu. Pomimo braku konkretnych wytycznych ze strony IRS, odpowiedź brzmi: tak, pieniądze z crowdfundingu są dochodem podlegającym opodatkowaniu w roku, w którym zostały otrzymane, z nielicznymi wyjątkami. Na szczęście, jest kilka rzeczy, które startupy, osoby prywatne i firmy mogą zrobić, aby zaoszczędzić kilka dolarów i uniknąć kłopotów podatkowych.

To Inc. or Not to Inc.

W zależności od Twojego projektu, możesz chcieć założyć prawdziwy podmiot gospodarczy. Jeśli zamierzasz robić i rozpowszechniać produkt w dużych ilościach, mogą istnieć potencjalne zobowiązania, które sprawiają, że posiadanie oddzielnego podmiotu gospodarczego jest preferowane. Mówiąc do wykwalifikowanego prawnika biznesu o plusach i minusach tworzenia podmiotu przed rozpoczęciem projektu jest po prostu mądry biznes, a może nawet zaoszczędzić kilka dolarów w czasie podatkowym.

Uzyskać profesjonalną pomoc finansową przed czasem podatkowym

Poważnie. Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, jeśli chodzi o podatki, uzyskać profesjonalną pomoc. Opracowanie planu wydatków biznesowych i budżetu z wykwalifikowanym prawnikiem biznesowym lub specjalistą podatkowym pomoże Ci w ciągu roku wiedzieć, jak możesz wydawać pieniądze, aby zminimalizować zobowiązania podatkowe. Zasadniczo, adwokat lub profesjonalista może powiedzieć z pewnością, co jest lub nie jest do odliczenia, i do jakich kwot, ponieważ będzie się to różnić w zależności od firmy i struktury biznesowej.

Zakończ kampanię w pierwszym kwartale

Jako minimum, jeśli nie zamierzasz spotkać się z prawnikiem biznesowym lub podatkowym przed rozpoczęciem kampanii crowdfundingowej, upewnij się, że zakończysz kampanię na początku roku. Ponieważ pieniądze z crowdfundingu będą traktowane jako dochód w roku, w którym zostały otrzymane, jeśli otrzymasz pieniądze w grudniu, będziesz musiał wydać je przed końcem roku, aby móc ubiegać się o odliczenia od podatku w tym roku. Jeśli natomiast kończysz w styczniu, będziesz miał cały rok na wydatki biznesowe, które możesz odliczyć.

Pułapka na prezenty

Należy uważać na twierdzenie, że fundusze pochodzące z crowdfundingu są prezentami. Niektóre strony mogą traktować wpłaty jako darowizny, ale jeśli wspierający otrzymują coś w zamian, należy postępować jeszcze ostrożniej. Jeśli planujesz twierdzić, że wpłaty były nieopodatkowanymi darowiznami, to za pieniądze zaoszczędzone na podatkach zatrudnij profesjonalistę podatkowego, ponieważ jest to skomplikowane i może prowadzić do sporej ekspozycji prawnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *