Dlaczego poradnictwo małżeńskie jest tak drogie?

Jeśli twoje małżeństwo jest na skałach i nazwał wokół do kilku zalecanych doradców małżeńskich w Twojej okolicy, może masz doświadczył szoku naklejki nad kosztami. Po zrobieniu matematyki, prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że miesiące terapii trzeba wynieść kilka tysięcy dolarów, i możesz się zastanawiać, czy to naprawdę warto? 

Doradztwo małżeństwo jest tego warte, i istnieją dobre powody, dlaczego małżeństwo i terapia par może być drogie.

Terapeuta ma rozległe i kosztowne szkolenie 

Terapeuci muszą mieć co najmniej stopień magistra, a wielu z nich ma doktorat. Stopnie te wymagają lat studiów podyplomowych. Po zakończeniu rozległej edukacji, terapeuci muszą odbyć godziny kliniczne pod nadzorem, za które płacą co tydzień przez minimum dwa lata.

Większość terapeutów wybrać do osiągnięcia dodatkowego szkolenia w danej metody terapii par. Zaleca się, aby zapytać o te referencje przy wyborze doradcy małżeńskiego. Terapeuci małżeńscy są wysoko wykształceni i wysoko wykwalifikowani, a ich wiedza nie jest i nie powinna być tania. 

Ubezpieczenie nie obejmuje terapii małżeńskiej

Terapia małżeńska nie ma kodu diagnostycznego dla ubezpieczenia, choć niektórzy terapeuci dają jednemu partnerowi diagnozę i rachunek za sesje pod tym klientem. Możesz być w stanie znaleźć terapeutę chętnego do tego, ale znowu, może ona być ogólny terapeuta i nie mają specjalistycznego szkolenia do pracy z parami. Niektórzy terapeuci etycznie chcą uniknąć etykietowania jednego z was, gdy leczony problem jest kwestią relacyjną. 

Poradnictwo małżeńskie trwa dłużej niż terapia indywidualna

Dynamika relacji jest złożona i praca z wami obojgiem jako para zajmuje więcej czasu niż terapia indywidualna. Sam proces oceny może trwać do czterech sesji. Może się również zdarzyć, że zbyt długo zwlekaliście z uzyskaniem pomocy i problemy mogą być większe i bardziej skomplikowane, zanim w końcu zdecydujecie się na znalezienie terapeuty.

Doradcy małżeńscy mają trudności z „50-minutową godziną”. 

Słodki punkt dla skutecznej sesji pary wydaje się być około 75-90 minut. Rzeczy są zwykle uderzając w kluczowym czasie około 50-60 minut, a zatrzymanie się w tym momencie jest wyzwaniem. Najlepiej jest związać luźne końce, jak to możliwe w każdej sesji, a to często wymaga więcej czasu z dwóch osób, niż to robi z jednym.

Inne opcje

Należy pamiętać, że terapia małżeńska zawsze będzie kosztować mniej niż rozwód. Jeśli borykasz się z problemami finansowymi, być może uda ci się znaleźć terapeutę „sliding fee” lub agencję społeczną za mniej niż tradycyjny terapeuta małżeński. Jeśli jesteś w pobliżu uniwersytetu lub centrum szkoleniowego, idąc do tej instytucji w klinice może być realnym rozwiązaniem, jak również, ale spodziewać się pracy z kimś nadal pod nadzorem dla ich stopnia i / lub licencji. Należy pamiętać, że jakość może się różnić z tych wyborów, więc upewnij się, aby zadać właściwe pytania, aby dowiedzieć się o specjalistycznym szkoleniu terapeuty z parami i jak on będzie nadzorowany.

Warsztaty dla par lub grupa jest również często tańsza opcja. Czytanie wysoko zalecanych książek samopomocy razem może być również korzystne. To może działać tylko dla par z drobnych lub mniej skomplikowanych problemów. Robiąc warsztaty i czytanie książek samopomocy może również ewentualnie pomóc w skróceniu czasu trzeba być w terapii małżeńskiej. To nigdy nie boli, aby poprosić terapeutę małżeńskiego o obniżonej opłaty. Najgorsze, co może powiedzieć, to „nie”. Kolejne pytanie może dotyczyć innego terapeuty lub zasobów, które terapeuta może polecić, jeśli ich usługi nadal nie są przystępne.

Chociaż terapia małżeńska jest kosztowna, jest tego warta. Jeśli nie jesteś pewien, czy jest ona odpowiednia dla ciebie i twojego współmałżonka, zawsze możecie zobowiązać się do wstępnej wizyty lub spróbować „doradztwa rozeznania”, aby zbadać, czy terapia jest dobrym rozwiązaniem dla waszego związku. Podjęcie wysiłku w celu znalezienia najlepszej pomocy, na jaką cię stać, lub zaplanowanie budżetu na tę usługę to mądry pomysł. Kiedy zobowiązujesz się do poradnictwa, daj mu swój pełny, szczery wysiłek, a przekonasz się, że była to mądra inwestycja w twoje małżeństwo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *